Dla inwestora


Dla inwestora. Przedstawiamy naszą ofertę montażu folii przeciwsłonecznych na świetliki poliwęglanowe. Wyjaśniamy, dlaczego na świetliku potrzebna jest folia przeciwsłoneczna i pokazujemy zalety naszych folii na poliwęglan. Zapewniamy doświadczoną ekipę montażystów, bezpieczeństwo, odpowiedni sprzęt do pracy na wysokościach i odpowiednie narzędzia do montażu folii.

Firma Amplus Folie Okienne już od kilkudziesięciu lat zajmuje się profesjonalnym montażem folii przeciwsłonecznych, dekoracyjnych i bezpiecznych na terenie całego kraju.

W tym miejscu chcemy przedstawić naszą ofertę montażu folii przeciwsłonecznych na świetliki poliwęglanowe.

Dlaczego na świetliku potrzebna jest folia przeciwsłoneczna?

Świetliki na dachach pomieszczeń przemysłowych są źródłem dodatkowego światła, ale też stają się miejscem, przez które do pomieszczenia przedostaje się niepożądane ciepło. Promieniowanie cieplne ulega kumulacji w pomieszczeniu i w słoneczne dni jest tam nieznośnie gorąco. Efekt podobny jest do „efektu szklarniowego”. Przebywające wewnątrz osoby odczuwają duży dyskomfort ich wydajność pracy drastycznie spada. Klasycznym sposobem na pozbywanie się ciepła, jest stosowanie klimatyzacji. Niestety, koszty eksploatacji takiego pomieszczenia drastycznie rosną, w upalne dni klimatyzacja pracuje z pełna mocą, więc zapotrzebowanie na energię elektryczną jest wysokie.
Jest prosty „pasywny” sposób na to, aby poradzić sobie z przegrzewaniem pomieszczeń – wystarczy zablokować przedostawanie się ciepła do wnętrza. Ten efekt można to łatwo osiągnąć zakładając na świetliki folie przeciwsłoneczną.

Zalety folii przeciwsłonecznej na poliwęglan

Folia przeciwsłoneczna założona na świetliku zapobiega przedostawaniu się ciepła do wewnątrz. Pomieszczenie pozostaje chłodne, przebywające wewnątrz osoby nie są narażane na przegrzanie. Klimatyzacja staje się zbędna lub może pracować z minimalną mocą, co powoduje znaczne oszczędności energii elektrycznej, a co za tym idzie pieniędzy przeznaczonych na eksploatację pomieszczenia.
Prawidłowo wykonana inwestycja założenia folii przeciwsłonecznej może bardzo szybko się zwrócić.

Na co należy zwrócić uwagę przy planowaniu inwestycji zabezpieczenia pomieszczeń przed przegrzewaniem?

Samo odpowiednie dobranie i założenie odpowiedniej folii przeciwsłonecznej na poliwęglan jest ważne, ale warto zwrócić uwagę jeszcze na klika istotnych aspektów.

 • Doświadczona ekipa montażystów

Folia na świetlikach może służyć długie lata, jeśli zostanie profesjonalnie zamontowana.  Zatrudniając doświadczoną ekipę montażową masz pewność, że praca zostanie wykonana prawidłowo. Wykwalifikowana kadra to połowa sukcesu.
Warto też sprawdzić, jak długo dana firma działa na rynku folii przeciwsłonecznych i  jakie wykonywała wcześniej montaże. Większość firm może na życzenie przedstawić swoje referencje.

 • Bezpieczeństwo

Pamiętaj! Inwestor jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo prac na swoim terenie. Zadbaj, aby zatrudniana ekipa miała odpowiedni atestowany sprzęt do pracy na wysokości, zgodnym z wymogami BHP. Wymagaj od podwykonawcy prawidłowych i aktualnych badań oraz szkolenia bhp do pracy na wysokości.
Oczywiście, doświadczenie zdobyte w poprzednich montażach zagwarantuje, że dane ekipa montażystów wie jak przebiega praca na wysokości i potrafi prawidłowo korzystać z posiadanego sprzętu asekuracyjnego.
Dobrze wybierając firmę montażową zapewnisz sobie nie tylko szybki i prawidłowy montaż folii przeciwsłonecznej, zapewnisz sobie również odpowiedni, zgodny z obowiązującymi przepisami, poziom bezpieczeństwa w trakcie wykonywania zlecenia.

 • Odpowiedni sprzęt do pracy na wysokościach

Ten punkt ściśle jest związany z poprzednim punktem dotyczącym bezpieczeństwa. Szkolenie bhp do pracy na wysokości jest bardzo ważne, ale bez atestowanego sprzętu żadna ekipa montażystów nie powinna pojawić się na dachu. Jakie elementy składają się na kompletne zabezpieczenie osoby wykonującej pracę na wysokości można przeczytać w artykule Montaż folii.

Należy upewnić się, czy wykonawcy posiadają taki sprzęt i czy wiedzą jak z niego korzystać.

 • Odpowiednie narzędzia do montażu folii

Zwykle ekipa ma zestaw narzędzi do zakładania folii. Podstawowe narzędzia to zestaw rakli do wyciskania wody spod folii, noże do docinania folii, spryskiwacze do zraszania, urządzenia do przygotowania i mycia podłoża oraz silikon. Jakość tych narzędzi decyduje o jakości i trwałości wykonanego montażu.


Słowa kluczowe: Oferta montażu folii przeciwsłonecznych na świetliki poliwęglanowe, Folia na poliwęglan „Polycarbon Silver”, Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, Świetliki z poliwęglanu, Profesjonalny montaż folii na świetliki, Firma z długoletnim doświadczeniem w montażu, Doświadczeni montażyści, Sprzęt do pracy na wysokości, Bezpieczeństwo, Szkolenia BHP,

Podziel się na:
 • Print
 • Digg
 • Sphinn
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay